Не встигли учні та педагоги науково-дослідницької школи "Базис", що є не тільки одним з унікальних начальних закладів Києва, а й України загалом, вдосталь нарадітися досягнутим мега-результатам ЗНО і потраплянню до топової 10-ки столичних шкіл, як свято перетворилося майже на кримінальний детектив.

У четвер, 24 вересня, стався кричущий випадок – фінальним апогеєм вимушеної 3-річної війни із сусідом-забудовником, яку невпинно доводилося вести, аби відвоювати можливість навчання у власній шкільній будівлі, став непередбачуваний візит правоохоронців до власника школи із випилюванням дверей, обшуками та врученням підозри. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Науково-дослідницька школа "Базис"
Науково-дослідницька школа "Базис"

"Ласий шматок" землі дорожче дітей?

Оскільки це не просто навчальний заклад, а фактично "науковий центр" із новітніми технологіями, лабораторіями та надсучасним доступом до навчальних ресурсів, а відповідно, все це потребувало чималих інвестицій. В результаті

Популярні новини зараз
Гречка, сіль, овочі стрімко дорожчають: українцям підказали 10 способів економії на їжі, можна зберегти 30% грошей путін розраховує на капітуляцію України: названо точну дату від військового експерта Гороскоп на тиждень 26 вересня-2 жовтня 2022 року: Водоліям успіх у фінансах, а Тельці схоплять "золоту рибку" Нові ціни на цибулю налякали покупців: такого зростання ніхто не чекав, що буде далі
Показати ще

"3 роки тому наш інвестор Андрій Дудник дав можливість засновникам створити та стрімко розвинути Науково-дослідницьку школу. Усі ці роки школа функціонує в орендованих приміщеннях, маючи при цьому власну будівлю, реконструкцію якої унеможливлює незаконна забудова поруч. Весь цей час інвестор "Базису" та власник шкільної будівлі веде боротьбу за можливість всіх наших учнів навчатися у комфортній та сучасній будівлі із забудовником ЖК "Подол Град Вінтаж" та її власником Сергієм Кучером", – зазначає директорка навчального закладу Ольга Липко.

Науково-дослідницька школа "Базис"
Науково-дослідницька школа "Базис"

Як наголошує керівництво Науково-дослідницької школи "Базис", як раз цього літа вони виграли суд у "Подол Град Вінтаж", отримавши офіційні законні підстави для продовження реконструкції нашого приміщення. Проте опоненти не погоджуються з рішенням суду – дійшло навіть до силових методів.

"Вчора до квартири інвестора школи Андрія Дудника приїхали представники правоохоронних органів, випиляли вхідні двері, влаштували обшук із вилученням деяких особистих речей і вручили підозру. Його звинувачують у погрозах забудовнику та вимаганні коштів. Це абсурдні звинувачення, які мають на меті залякати Андрія Дудника та змусити його відмовитися від подальшої боротьби за школу", - стверджує керівництво науково-дослідницької школи.

Мотиви забудовника цілком зрозумілі, адже якщо у будівлю школи почнуть щодня приходити діти, за діючими санітарно-будівельними нормами, будівництво у безпосередній близькості до навчального закладу має бути заборонене. А отже, забудовник не зможе довести до кінця зведення свого «монстра».

"Закликаємо всіх небайдужих киян допомогти нам донести цю інформацію до органів влади. В умовах нестачі місць у школах Києва влада має бути зацікавлена у великому потужному навчальному закладі на Подолі, а не в черговому "будинку-монстрі". Закон та справедливість – на нашому боці", – звертаються до жителів столиці, громадських активістів та місцевих ЗМІ працівники школи, що змушена 3 роки виборювати доступ до власної будівлі.

Візуалізована школа та ЖК після добудови
Візуалізована школа та ЖК після добудови

З 2018 року розпочалося активне будівництво проблемного будинку на Вознесенському узвозі, на території заповідника "Стародавній Київ, пам'ятки історії місцевого значення" Культурний шар Копирева кінця, ХІ-ХІІ ст. Це викликало масові протести активістів та громадських організацій. Вони вказували на численні порушення, адже будівництво велося без необхідних дозвільних документів, та зверталися до контролюючих органів та судів. Втім, після незначного періоду "затишшя", роботи ж поновилися в лютому 2020 року.

Поки тривали суди, а робота контролюючих органів була заблокована строгими карантинними обмеженнями, будівництво на Вознесенському узвозі активно тривала. За цей час виросло ще 4 поверхи.

Карантин, фото: 24 канали
Карантин, фото: 24 канали

Звернення до батьків та підтримка у соцмережах

Науково-дослідницька школа "Базис"
Науково-дослідницька школа "Базис"

Керівництво закладу миттєво звернулося до батьків тамтешніх школярів, повідомивши одразу 2 кардинально різних новини.

Перша стосувалася блискучих колективних досягнень учнів "Базису":

  • У 2020 році перші випускники школи блискуче склали іспити та вступили на ті спеціальності до тих вищих навчальних закладів, про які мріяли.
  • За результатами ЗНО-2020, школа "Базис" посіла 9 місце серед всіх київських шкіл.

Та от порадіти за успіхи власних дітей батькам так і не довелося – наразі сумісними зусиллями вони разом з працівниками закладу мають скоординувати дії у боротьбі з все жорсткішими методами забудовника.

"Монстр на Подолі", вул. Нижній Вал, 27-29 - фото The Village Україна
"Монстр на Подолі", вул. Нижній Вал, 27-29 - фото The Village Україна

"На нашому боці – громадські активісти Подолу, громадські діячі, юристи та експерти, які неодноразово висловлювали підтримку школі та застерігали від продовження будівництва. Адже ділянка, на якій будують черговий "будинок-монстр" - це територія історичного заповідника "Давній Київ". Будівництво великого житлового комплексу загрожує колапсом інфраструктури району, і зокрема, не дозволяє нам провести реконструкцію власної будівлі школи та розпочати заняття", - зазначає керівництво "Базису".

КМДА, брифінг щодо будівництва "Монстру на Подолі"
КМДА, брифінг щодо будівництва "Монстру на Подолі"

Як повідомляв Знай.ua, особисті обіцянки знести одну із найскандальніших висоток столиці, відомого як "Монстр на Подолі", мер Києва Віталій Кличко надавав ще більше року тому. Проте, це питання й досі навіть не зрушило з місця – нахабно побудований в центрі мегаполісу гігант продовжує тримати у страху мешканців історичного району. Будинок не тільки порушує пам'яткоохоронні норми, а й загрожує справжньою масштабною катастрофою – експерти наголошують, що він може провалитися прямісінько на колії метрополітен.

"З огляду на ситуацію, що склалася навколо нашого інвестора та будівлі школи, звертаємося до вас, шановні батьки, із проханням допомогти нам донести цю інформацію до представників влади. Хочемо одразу запевнити вас, що цей інцидент жодним чином не зачіпає навчального процесу у школі, заняття тривають у звичному режимі, проте з міркувань безпеки ми закрили доступ до школи для всіх відвідувачів, окрім учнів. Сподіваємося на ваше розуміння ситуації та обіцяємо відновити доступ найближчим часом, коли ситуація стане більш зрозумілою", - пояснюють у "Базисі".

На скандальний випадок одразу відгукнулися користувачі мереж.

Ми ж в свою чергу направимо офіційний запит до КМДА щодо роз'яснення ситуації.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.

А поки ви можете почитати історію про те, як мери Києва – від Омельченка до Кличка – допомагали красти земельну ділянку на Воздвиженці.