Минулого тижня лікарі Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит провели другу операцію з пересадки кісткового мозку від донора, який не є родичем пацієнта. Не так давно подібні операції в Україні вважали неможливими.

Заступник міністра охорони здоров'я ігор Іващенко заявив, що відомство сплатило всі витрати Охматдиту.

Через кілька днів тут проведуть ще дві операції з трансплантації: першу від спорідненого донора, другу - від чужої людини. Наприкінці вересня в лікарні планують провести ще одну, третю неспоріднену трансплантацію. Кістковий мозок доставлять з-за кордону.

Іващенко також зазначив, що в Міністерстві охорони здоров'я займаються питанням створення Українського центру трансплант-координації. Поки що українські медики стикаються з безліччю проблем в області трансплантології: донорський етап нерозвинений, системи центрів трансплант-координації не працюють повноцінно, немає всього необхідного обладнання, а хірурги не можуть отримати підготовку вищого класу.

Популярні новини зараз
Головне за 2 жовтня: неправильні платіжки за газ, виправдання Потапа, вступ України до НАТО та нова комуналка Українці отримали неправильні платіжки за газ, у відомстві назвали причину Мобілізовані з рф "самознищуються" горілкою дорогою в Україну, а матері мріють збагрити синів-наркоманів Чому Писаренко і Нікішин з "Дизель Студіо" поїхали розважати росіян, Танкович все пояснив: "Дуже банально, потрібно..."
Показати ще

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов підкреслював, що питання трансплантації - одне з найголовніших у розвитку охорони здоров'я в Україні.

Нагадаємо, "Знай.ua" повідомляв про те, що в Запорізькій області школяр прийшов на заняття з коронавірусом. Хворобу виявили випадково під час тестування. Батьки виявилися здорові, а дитина отримала позитивний результат тесту. Зараз клас, в якому навчається хлопчик, відправили на карантин.

Також "Знай.ua" писав про те, що в Харкові дітей посадили за парти, а про водопостачання школи забули. В одній зі шкіл міста відключили воду і створили дітям випробування в туалетах.

Нещодавно ми розповідали, як 1 вересня у Тернополі школярів привітали священики та поліцейські. Вони опублікували свої привітання в соцмережах і на офіційних сайтах.