Мінімум півсотні станцій київського метро обладнають портативними пристроями для порятунку життя людей, у яких сталася раптова зупинка серця.

У цьому році на всіх 52 станціях столичного метрополітену будуть встановлені автоматичні зовнішні дефібрилятори (АНД або AED) - апарати, з їх допомогою можна буде врятувати життя людині з раптовою зупинкою серця.

Як уточнюють в столичному департаменті транспортної інфраструктури, з початку планували оснастити 19 станцій метро пристроями для запуску серця, але потім було вирішено встановити AED на всіх київських станціях.

Всі співробітники метрополітену в обов'язковому порядку пройдуть навчання по наданню першої допомоги з використанням дефібрилятора. При раптовій зупинці серця лише половині пацієнтів потрібен розряд струму для його запуску, але всім 100% потрібна серцево-легенева реанімація.

Популярні новини зараз

Померла найепатажніша українська фотомодель: у свої 73 давала приклад молодим

Подруга Наді Дорофєєвої Ольга Шелбі зі "Школи" втекла до Путіна на побачення: "Вийшло закохатися"

Злата Огнєвіч точно такого не чекала: учасник знехтував побаченням з "Холостячкою"

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Зараз проект розпорядження знаходиться на узгодженні в Київській державній міській адміністрації.

Нагадаємо, що AED - це пристрій для рятування людини з простою конструкцією для ураження електрострумом (дефібриляції), у якого сталася раптова зупинка серця. Даний прилад, спеціально призначений для використання людьми без спецпідготовки, але хто пройшов підготовку з надання першої допомоги.

Нагадаємо, раніше У Кличка взялися за київських туристів, - всім по проїзному

Як повідомляє портал «Знай.ua» Чоловік помер у черзі київської поліклініки: лікарі не допомогли, "швидка" їхала півгодини

Також «Знай.ua» писав, що "Моє серце зупинилося": вінничан озброїли життєво важливим умінням