У внутрішньому дворику Національного музею "Київська картинна галерея" на вулиці Терещенківській, 9, знаходиться пам'ятник російському імператору. Бронзова скульптура Олександра II знаходиться тут близько ста років.

Дослідник історії Києва Михайло Кальницький, розповідає:

"Існує думка, що цей пам'ятник раніше прикрашав Європейську площу і був скинутий з п'єдесталу після революції, але це не так. У 1910 році ця бронзова статуя була подарована для прикраси інтер'єру Київської публічної бібліотеки, яка тоді будувалася. Щедрий дар місту зробив барон Володимир Гінцбург . за радянських часів скульптура дивом не потрапила на переплавку, як інші пам'ятники тієї епохи. Імператора врятувало те, що автором оригіналу царської статуї, з якого зроблена виливок, був знаменитий скульптор Марк Антокольський. Це був винятковий ьно меценатський жест і щедрий подарунок для Києва."

Кажуть, що пам'ятник був виготовлений в Парижі, а потім подарований Києву.

фото Олександр Марущак

Популярні новини зараз
Катя Репяхова заявила, що не боїться розлучення з Віктором Павліком: "Коли він зустрічав своїх нових дружин..." Українці не зможуть отримувати пенсії через "Укрпошту": Кабмін ухвалив постанову "Хлібний" зганьбився на всю країну: пенсіонерку, яка втратила будинок, виганяли з кафе у мороз Як відмити темні рукави та кишені у пуховика: 2 способи без прання та хімчистки
Показати ще

Цікаво, що Національний музей "Київська картинна галерея" - одне з найзначніших зібрань образотворчого мистецтва України. У колекції картин - понад 12 тисяч творів живопису, скульптури, графіки, декоративно-прикладного мистецтва.

Як повідомляв Знай.ua, музеї, диво-каша і чарівні дівчата: українців запрошують на фестиваль під Вінницею.

Нагадаємо, Знай.ua розповідав, що у харківському метро взяли "в полон" сотні пасажирів

Сайт Знай.ua оприлюднив інформацію про те, що елегантна Олена Зеленська показала, чого навчилася в Латвії