Заступник голови КМДА Петро Пантелєєв розповів, як Київ збирається пережити зиму в умовах можливих блекаутів і де шукатимуть кошти для автономних джерел енергії.

З наближенням холодів багато киян починають турбуватися про те, як вони житимуть без світла та тепла. Влітку якось справлялися з відключеннями, але що буде взимку? Адже без електрики сотні будинків ризикують залишитися без тепла та води.

За словами Пантелєєва, зима не буде легкою. Київ готується до дуже складного опалювального сезону, особливо з огляду на можливі удари по енергетичних об'єктах. Місто вже провело велику роботу з підготовки: оновлюють інфраструктуру та житловий фонд, щоб мінімізувати ризики.

Тепла зима, фото Kiev.informator.ua
Тепла зима, фото Kiev.informator.ua

Як місто готується до блекаутів

На жаль, ворог продовжує атакувати і енергетичні об'єкти залишаються головними мішенями. У зв'язку з цим місто робить все можливе, щоби підготуватися. Всі великі котельні оснастили генераторами, а особливо важливі об'єкти незабаром будуть обладнані когенераційними установками. Вже замовили 15 таких установок, виробництво яких відбувається у Європі.

Популярні новини зараз
Мінімум 2400 грн: пенсіонерам готують доплати, які залежатимуть від стажу Старшокласникам готують неочікувані зміни: більше не будуть навчатись у школах "Сюрприз" напередодні зими: комунальники заявили про підвищення тарифу на 40% ТЦК отримає нові повноваження: зобов'яжуть приймати документ
Показати ще

Також збільшили кількість мобільних котелень удвічі – тепер їх понад 50. Ці котельні зможуть забезпечити теплом лікарні та соціальні об'єкти, а також пункти обігріву, де можна буде зігрітися у разі надзвичайних ситуацій.

У середині серпня місто протестувало одну з таких котелень, підключивши її до школи, де розташований пункт обігріву. Вона автономна, має генератор і може працювати незалежно від електромережі, регулюючи температуру в залежності від погоди.

Важливо! Якщо відключать світло, міські бювети матимуть змогу тимчасово забезпечувати мешканців водою. Наразі 155 бюветів можуть оперативно підключити до генераторів та забезпечити доступ до артезіанської води.

бювет
бювет

Що буде з Києвом, якщо вдарять сильні морози?

Місто активно готується до сценарію, за якого морози триватимуть 20 днів та температура опуститься нижче -10°C. За словами Пантелєєва, пріоритет – це об'єкти критичної інфраструктури, такі як школи, лікарні та дитячі садки. Вони вже підключені до пунктів обігріву, а бюветні комплекси – до генераторів. У Києві є понад 1000 пунктів обігріву і вони вже протестовані для роботи в таких умовах.

Морози в Україні, фото: t1.ua
Морози в Україні, фото: t1.ua

Що буде зі школами та дитячими садками?

Остаточне рішення про роботу шкіл та садів прийматиметься залежно від ситуації. Це вирішуватиметься в рамках міського штабу, який вживатиме оперативних заходів, щоб допомогти людям.

Але варто зазначити, що готуватися до зими мають усі: не лише міська влада, а й жителі. Особливо це стосується висотних будинків, де насоси та системи опалення працюють на електриці. Без світла можуть бути серйозні проблеми з теплом та водою.

Вікна школи
Вікна школи

Як отримати гроші на генератори?

У Києві працює програма часткової компенсації за генератори, сонячні батареї та інше обладнання, яке рятує за відключення світла.

Нещодавно Київрада покращила умови компенсації. Раніше максимальну суму відшкодування було обмежено 80 тисячами гривень. Тепер сума залежить від поверховості будинку:

  • До 6 поверхів – до 100 тисяч грн.
  • Від 7 до 16 поверхів – до 200 тисяч грн.
  • Понад 17 поверхів чи з власними котельнями – до 300 тисяч грн.

Тож мешканці можуть отримати до 75% вартості вже купленого обладнання.

Нагадаємо, де можна отримати гроші просто за переїзд: країни з бонусами для нових мешканців

Раніше ми писали, чи дотягнемо до весни: що буде з виплатою субсидій в опалювальному сезоні

Крім того, Знай.ua повідомляв, дкомунальники грабують українські сім'ї платіжками в 50 тисяч за тепло, воду та газ: як врятуватися