Відсутність мобільного інтернету стала серйозною проблемою для багатьох українців, особливо під час відключень електроенергії. Мобільні дані увімкнені, але інтернету немає? Давайте розберемося, чому це відбувається і що можна зробити в такій ситуації.

Основна причина відсутності мобільного інтернету під час відключень світла полягає у недостатній потужності мобільних операторів для підтримки мережі. Коли електрика відключається, багато людей переходять на мобільний інтернет, що перевантажує базові станції.

Мобільний зв'язок, скріншот: YouTube
Мобільний зв'язок, скріншот: YouTube

Медіаексперт Олександр Глущенко пояснює: "Під час вимкнення електрики до базової станції в геометричній прогресії підключаються ваші мобільні телефони. Природно, що ємності на всіх не вистачить. Акумулятори на базовій станції не вічні, генератор не скрізь можна встановити. Та й пріоритизація віддається голосовому передаванню даних".

Є декілька способів, які можуть допомогти вам залишатися на зв'язку:

Популярні новини зараз
Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Ухилянти заплатять з відсотками: коли почнуть приходити штрафи та як покарають за їх несплату Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Забезпечте живленням ваш Wi-Fi роутер:

Використовуйте портативний генератор або резервний акумулятор для живлення роутера. Це дозволить вам користуватися інтернетом через Wi-Fi навіть під час відключень електроенергії.

Придбайте сім-карти інших операторів:

Інколи навантаження на мережі різних операторів може відрізнятися. Придбання сім-карти іншого оператора може допомогти знайти менш завантажену мережу.

Мобільний зв'язок. Фото: скрін youtube
Мобільний зв'язок. Фото: скрін youtube

Що робити з телефоном

Якщо ви не можете підключитися до мобільного інтернету, спробуйте наступні кроки:

Перевірте налаштування передачі даних:

Переконайтеся, що передача даних активована. Це можна зробити в налаштуваннях пристрою або через панель швидкого доступу.

Перезавантажте телефон:

Іноді просте перезавантаження пристрою може вирішити проблему.

Перевірте рівень сигналу:

Подивіться на рівень сигналу (2G, 3G, 4G або H) на верхній частині екрана. Відсутність сигналу може означати відсутність покриття.

Змініть місце розташування:

Спробуйте знайти місце з кращим сигналом, якщо це безпечно (наприклад, на вулиці). Також можна увімкнути режим польоту на 10 секунд, потім вимкнути його.

Перевірте баланс та оплату послуг:

Переконайтеся, що на вашому рахунку достатньо коштів або сплачена абонентська плата.

Скористайтеся національним роумінгом:

Якщо мережа вашого оператора недоступна, спробуйте використати національний роумінг.

Економте мобільний інтернет:

Намагайтеся економно використовувати мобільний інтернет, щоб не перевантажувати мережу оператора. За можливості, підключайтеся до Wi-Fi.

Використовуючи ці поради, ви зможете залишатися на зв'язку навіть під час відключень світла та зменшити дискомфорт від відсутності мобільного інтернету.

Нагадаємо, Якщо смартфон «закипає»: як врятувати пристрій від перегрівання та чому це трапляється

Раніше ми розповідали: Різкі стрибки напруги вже набридли: як уникнути пошкоджень побутової електроніки

Також, Холодильник, комп'ютер і навіть смартфон: як користуватись технікою, щоб не переплачувати за світло