У православному церковному календарі цей день присвячується пам'яті одразу двох апостолів - Петра та Павла.

Інші назви свята: "Петри-Павли", "Петрове говіння", "Петрок", "Мирська свічка". Цього дня закінчувався літній весільний сезон. Влаштовувалась братчина, в якій брали участь, як правило, лише одружені та старі. Тещі зятів пригощали.

Що потрібно зробити на Петра та Павла

Є повір'я, що у цей день особливо світить сонце і потрібно обов'язково зустріти світанку. Перші промені подарують здоров'я та удачу. А ще допоможуть відігнати нечисть від дому. Ще потрібно обов'язково піти до церкви на ранкову службу та попросити апостолів про здоров'я та щастя для себе та близьких. Обов'язково дайте милостиню або щось їстівне бідним, жебракам, знедоленим.

Ще цього дня перев'язують тваринам роги, червоною атласною стрічкою, щоби Петро і Павло захистили худобу від напастей. А самим потрібно вмитися водою із трьох ключів. Вночі перед світанком бажано розпалювати багаття та веселитися. Оскільки апостол Петро був рибалкою, то сміливо можете вирушати на рибалку і помолитися йому про успіх.

Популярні новини зараз
Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Пенсіонерам додадуть 600 гривень: як оформити надбавку
Показати ще

Ворожіння на Петра та Павла

Ще цього дня є традиція ворожити на виконання бажання. Підійдіть до дерева, загадайте бажання і зірвіть будь-який загорнутий лист. Якщо він усередині порожній, то бажання не здійсниться, а якщо там гусениця, то бажання здійсниться. Є ще кілька варіантів ворожіння:

  • Вийдіть на поле і зірвіть трави, не дивлячись. Потім порахуйте кількість. Парне – вийдете заміж цього року, непарне – чекайте ще рік.
  • Якщо хочете дізнатися, якої статі буде перша дитина, зірвіть кульбабу і подуйте на неї. Якщо повністю облетів – син, якщо щось лишилося – дочка.
  • Візьміть подорожник та інші трави, покладіть їх під подушку та вранці, не дивлячись, витягніть будь-який лист. Якщо дістали подорожник, то на вас чекає подорож або переїзд.
  • Можна ворожити і на березовій косі. Її плетуть із семи гілочок дерева і залишають поруч із ним. Через три дні поверніться на те саме місце. Якщо коси немає – на вас чекають неприємності та хвороби, якщо вона зав'яла – бідність, якщо ще свіжа – це до життєвого розквіту, а якщо роздерта – ви познайомитеся з людиною, яка повністю змінить ваше життя. Потім вклоніться дереву, і скажіть "дякую" за пророцтво, навіть якщо воно було поганим.

Що не можна робити 29 червня

У це народне свято не можна лінуватися, спати до обіду, відкладати роботу. Святий Тихін може покарати нероб.

Готувати страви з борошна у цей день – до фінансових проблем.

Невдалий день для любовних справ. Не рекомендується призначати на цю дату весілля, вінчання, сватання та знайомство з батьками другої половинки, а також ходити на побачення.

Не варто цього дня згадувати старі сварки, таїти образи та мстити кривдникам. Це не дасть вам заспокоєння, але нашкодить душі.

Нагадаємо, що натільний хрестик може приховувати небезпеку: коли варто насторожитися.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.