В Україні не всі пенсіонери отримали підвищені виплати після весняної індексації. Розповідаємо, хто саме залишився без надбавок і чому.

Весняна індексація, яка відбулася у березні 2024 року, торкнулася близько 10 мільйонів українців, збільшивши їхні пенсії на 8%. Проте, деякі категорії пенсіонерів залишилися без цих підвищень. Основна причина цього - законодавчі обмеження. Згідно з чинним законодавством, не всі пенсіонери мають право на індексацію.

Пенсіонер з грошима
Пенсіонер з грошима

До групи пенсіонерів, які не отримали підвищених виплат, належать:

Ті, хто вийшов на пенсію протягом останніх трьох років. Ця категорія пенсіонерів накопичила свою пенсію вже під час останніх економічних змін, і тому їхні виплати не підлягають індексації.

Популярні новини зараз
В Україні підвищать ще один комунальний тариф До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень В українців масово горять холодильники: як зберегти техніку під час відключень світла ПриватБанк блокує карти українців після цієї операції: "Платив роками за кожен місяць"
Показати ще

Пенсіонери, які отримують мінімальну пенсію. Незважаючи на те, що держава вже підвищила мінімальні пенсійні виплати, ці пенсіонери також не отримали додаткових надбавок під час останньої індексації.

Пенсіонери з високим рівнем пенсії. Держава вважає, що ці виплати вже достатньо збільшені, тому вони також не підлягають індексації.

Незважаючи на відсутність індексації для деяких пенсіонерів, вони можуть розраховувати на додаткову надбавку після досягнення 70-річного віку. Ця надбавка автоматично розраховується у місяць досягнення певного віку і її розмір варіюється від 300 до 570 гривень.

Нагадаємо, Пенсіонерам нададуть індивідуальний бонус: грошей побільшає, але не у всіх

Раніше ми розповідали, що ПФУ виплачує субсидії на окуповані території: скільки та кому – ніхто не знає

Також, Зміни в призначенні субсидій: як зберегти допомогу, якщо родич прописаний, але не живе з вами