Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до отримання пенсійних виплат, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що в Україні тих пенсіонерів, які вчасно не попередили про зміни, що впливають на розмір чи право на отримання пенсії, мають повернути надмірно сплачені кошти до бюджету.

Серед таких українців – пенсіонерка, яку Чернігівський районний суд зобов’язав повернути до Пенсійного фонду 63 тис. грн.

Жінка у державній установі
Жінка у державній установі

Про це йдеться у рішенні суду у справі 748/1807/24. Як йдеться у матеріалах, жінка отримувала пенсію з грудня 2020-го до квітня 2023-го у зв'язку з інвалідністю. Проте виявилось, що медико-соціальна експертна комісія не підтвердила збереження інвалідності.

Жінка про це знала, проте ПФУ не повідомила. Внаслідок цього вона отримувала пенсію тоді, коли не мала на це права.

Популярні новини зараз
Кого в першу чергу мобілізують після оновлення даних Обладнання зламалося: в "Укренерго" заявили, що вимкнення світла будуть довшими Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

"Відповідачу було надіслано листа про подання заяви про припинення виплати пенсії у разі відмови від проходження повторного огляду МСЕК з власних причин або не визнання особою з інвалідністю", – йдеться у матеріалах справи.

Суд вирішив стягнути на користь Головного управління Пенсійного фонду України у Чернігівській області 63 490 грн.

Зазначимо, пенсіонери мають повідомляти про таке:

- Зміни місця проживання (у разі переїзду з відповідної місцевості, проживання на якій дає право на отримання надбавки до пенсії);

- Зміна статусу одержувача (дострокове припинення навчання особою, яка отримує пенсію у зв'язку з втратою годувальника до 23 років);

- Зміна місця реєстрації (для вимушених переселенців);

- зняття інвалідності (для тих, хто отримує пенсію по інвалідності);

- виїзд на постійне місце проживання в іншу країну (пенсії продовжують виплачуватись громадянам, які проживають на території інших країн, але якщо це обумовлено спеціальними міждержавними угодами).

Суми надмірно сплаченої пенсії стягуються з пенсіонера. Він може сплатити добровільно чи примусово (через суд).

Нагадаємо, грошей на комуналку знадобиться більше: яка платіжка подорожчає з 1 липня.

Раніше повідомлялося, що замість пенсії дадуть соцдопомогу: виживати доведеться на копійки, яких і на хліб не вистачить.

Також, як пенсіонерам заробити на понаднормовому стажі – чи можна продати додаткові роки.