Пенсійний фонд у деяких випадках може ухвалити рішення щодо зменшення пенсійної виплати конкретній особі. За яких обставин це може статися, розповів експерт з питань пенсійного забезпечення Сергій Коробкін у коментарі "24 каналу".

Експерт заявив, що є ситуації, коли пенсіонеру можуть зменшити розмір його виплат. Найчастіше це наслідки невчасного оновлення інформації у пенсійній справі особи, наприклад, у разі працевлаштування.

Пенсіонерка. Фото: скрін youtube
Пенсіонерка. Фото: скрін youtube

Бувають інциденти, коли, за даними ПФУ, пенсіонер вважається таким, що не працює. Коли збільшується прожитковий мінімум, йому перераховують пенсію. Згодом Пенсійний фонд проводить верифікацію та виявляє, що пенсіонер працює певний час.

В результаті виходить, що такий пенсіонер неправомірно отримував підвищені виплати. У такому разі ПФУ одноразово або протягом кількох місяців знижує виплати, щоб повернути переплату.

Популярні новини зараз
Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми
Показати ще

Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube
Пенсійний фонд України, скріншот: YouTube

Щоб уникнути подібних "сюрпризів" із виплатами пенсіонерам рекомендують своєчасно інформувати органи ПФУ про влаштування на роботу чи звільнення. Зробити це необхідно у 10-денний термін.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат.

Також наш портал інформував, що в Україні прості громадяни отримають підвищену субсидію: кому допоможуть грошима насамперед.

Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, крім тебе – ніхто не вирішить: чи можна українцям сплачувати добровільні внески, перебуваючи за кордоном.