19 червня Верховна Рада України схвалила законопроект, який передбачає значні штрафи за невиконання вимог Військової поліції.

Законопроект 6570-д, прийнятий в першому читанні, вводить нову статтю 188-58 до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає адміністративну відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб Військової поліції.

Поліція, штраф, скріншот: YouTube
Поліція, штраф, скріншот: YouTube

За ці порушення передбачені наступні штрафи:

  • Ненадання інформації або надання недостовірної інформації: штраф від 4 250 до 6 800 гривень.
  • Невиконання або несвоєчасне виконання вимог: штраф від 6 800 до 10 200 гривень або арешт з утриманням на гауптвахті до 10 діб.
  • Повторне порушення: штраф від 10 200 до 17 000 гривень або арешт на гауптвахті на строк від 10 до 15 діб.

Цей законопроект йде вкупі з основним законопроектом 6569-д про Військову поліцію, який також був схвалений за основу.

Популярні новини зараз
Росія хоче добити українців у липні: астролог попередив про важку небезпеку Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

Відповідно до схваленого законопроекту, Військова поліція та її посадові особи під час проведення перевірок або службових розслідувань отримують право звертатися із запитами про надання інформації до юридичних осіб усіх форм власності. Ці запити є обов'язковими для виконання.

Зокрема, Військова поліція зможе звертатися із запитами до:

  • Органів військового управління
  • Військових частин
  • Закладів, установ та підприємств Міністерства оборони України
  • Збройних Сил України
  • Державної спеціальної служби транспорту

Суб’єкти, до яких направлені запити, зобов'язані протягом 10 днів надати відповідь. У разі неможливості розгляду запиту у визначений строк, вони мають офіційно повідомити про це з викладенням причин продовження строку розгляду. Загальний строк розгляду запиту не може перевищувати 30 днів.

Порушення встановлених строків або ненадання інформації, надання недостовірної інформації або в неповному обсязі тягнуть за собою відповідальність у вигляді штрафів. Також Військова поліція має право проводити службові розслідування та перевірки, а у разі виявлення порушень – скеровувати подання про усунення цих порушень до відповідних органів.

Нагадаємо, Резерв+ отримав важливе оновлення

Раніше ми повідомляли, що Почнуть звільняти від мобілізації: кому пообіцяли бронювання на рік

Також, Війна не змінює правил: за які борги можуть забрати квартиру під час воєнного стану