У червні значна частина працюючих пенсіонерів почне отримувати підвищені пенсійні виплати. Це пов’язано з перерахунком пенсій, який був проведений у квітні. Сума підвищення для кожного пенсіонера буде індивідуальною, залежно від стажу та заробітку.

За рішенням Уряду, з 1 квітня 2024 року пенсії були проіндексовані на 7,96%. Окрім того, був здійснений перерахунок пенсій для пенсіонерів, які продовжують працювати. Це стосується тих, хто на 1 березня 2024 року:

  • Набув не менше 24 місяців страхового стажу після призначення або попереднього перерахунку пенсії.
  • Відпрацював менше 24 місяців, але пройшло два роки після призначення або попереднього перерахунку пенсії.

    Пенсіонери. Фото: скрін youtube
    Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Працюючим пенсіонерам, які отримують пенсію за вислугу років, перерахунок проводиться лише за умови досягнення пенсійного віку.

Перерахунок пенсій залежить від наявного страхового стажу на 1 березня 2024 року.

Популярні новини зараз
До терміналів не підходьте: популярний український банк не приймає купюри по 500 гривень Вже з серпня українці отримають нові соціальні виплати – кому прийдуть гроші Опалення немає, а квитанції є: чи законні платіжки за тепло влітку Комунальники знайшли управу на хитрунів, які не платять роками: позбавляють найважливішого
Показати ще

Якщо стаж становить не менше 24 місяців:

  • Перерахунок з урахуванням набутого страхового стажу.
  • Заробіток, з якого обчислена пенсія, враховується при призначенні або попередньому перерахунку. За потреби, може враховуватися заробіток, отриманий після призначення пенсії.

Якщо стаж становить менше 24 місяців:

  • Перерахунок з урахуванням лише набутого страхового стажу.
  • Заробітна плата для обчислення пенсії не змінюється.

Показник середньої заробітної плати (доходу), який був врахований під час призначення або попереднього перерахунку пенсії, залишається незмінним. Сума підвищення пенсії є індивідуальною та залежить від страхового стажу і заробітку пенсіонера під час роботи.

Перерахунок проводиться з 1 квітня 2024 року. Остаточні нарахування будуть здійснені після отримання даних про сплату єдиного внеску за I квартал 2024 року. Орієнтовно, у червні пенсіонери отримають підвищені виплати та доплату за попередні місяці, починаючи з 1 квітня.

Пенсіонери. Фото: скрін youtube
Пенсіонери. Фото: скрін youtube

Для отримання підвищених виплат звертатися до Пенсійного фонду або подавати додаткові документи не потрібно. Перерахунок здійснюється автоматично, без потреби у зверненні пенсіонера.

Завдяки квітневому перерахунку пенсії, працюючі пенсіонери отримають збільшені виплати, що забезпечить додаткову фінансову підтримку у поточному році.

Нагадаємо, Деяким українцям готують компенсації: з землею доведеться попрощатися

Раніше ми розповідали, що Українцям перерахують субсидії: обіцяють доплатити 218 гривень

Також, Українцям потрібно подати нову заяву для продовження субсидії – часу залишилося обмаль