Уряд України активно працює над механізмом компенсацій за пошкоджені або знищені внаслідок війни з Росією транспортні засоби. Варто знати, хто може її отримати та як.

Про це йдеться в законопроєкті Комітету з питань цифрової трансформації.

Хто може отримати компенсацію

Фізичні та юридичні особи, які володіли транспортним засобом на 24 лютого 2022 року, а також власники легкових авто, автобусів, вантажних авто, причепів та напівпричепів, пошкоджених або знищених через бойові дії, терористичні акти, диверсії з 24 лютого 2022 року.

Знищені авто. Фото: Армія.Info
Знищені авто. Фото: Армія.Info

Важливо:

  • транспортний засіб мав бути зареєстрований в Україні до 24.02.2022;

  • власник має володіти всіма необхідними документами, що підтверджують право власності та реєстрацію;

  • транспортний засіб не знятий з реєстрації на момент пошкодження/знищення.

Як отримати компенсацію

Потрібно звернутися до спеціальної комісії, що створюється при міській, районній, селищній військовій адміністрації.

Після цього, подати заяву та пакет документів:

Комісія розглядає заяву протягом 10 робочих днів та приймає рішення про виплату. У разі позитивного рішення виплата протягом 30 робочих днів.

Знищені авто. Фото: Армія.Info
Знищені авто. Фото: Армія.Info

Хто матиме пріоритетне право отримати компенсацію

Законопроєкт передбачає, що першочергове право на отримання компенсації за зруйнований транспортний засіб матимуть:

  • учасники бойових дій;

  • особи з інвалідністю в наслідок війни;

  • особи, призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період;

  • багатодітні сім'ї;

  • особи з інвалідністю першої та другої груп.

Нагадаємо, що українські дальнобійники кидають фури на кордоні через мобілізацію.

Як повідомляли раніше, в Україні власники авто з ГБО під загрозою втрати прав.

Як писав "Знай" раніше, в Україні хочуть полегшити процес оренди автомобілів.