На сьогодні військовий квиток є чи не найважливішим документом для чоловіків віком від 18 до 60 років. Що робити, якщо ви втратили цей документ, і які наслідки можуть очікувати вас у зв'язку з цим, розповідаємо у нашій публікації.

Військовий квиток засвідчує вашу приналежність до військової служби і є безстроковим документом. Його втрата може ускладнити виконання ваших обов’язків і створити юридичні проблеми. Тому його потрібно зберігати належним чином і стежити за своєчасним оновленням інформації у ньому.

Військовий квиток, скріншот: YouTube
Військовий квиток, скріншот: YouTube

Втрата військового квитка – не катастрофа, але вимагає негайних дій. Ось кілька кроків, які слід вжити:

  1. Зверніться до Відповідного Територіального Центру Комплектування (ТЦК). Для отримання нового військового квитка потрібно подати заяву (для військовозобов'язаних та резервістів) або рапорт (для військовослужбовців).
  2. Підготуйте Необхідні Документи.

Вам знадобиться:

Популярні новини зараз
Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows ЗМІ пишуть, що Сергій Притула купив 3 квартири у Києві, збираючи донати на ЗСУ Вручення повісток від ТЦК відбуватиметься по-новому: чоловіків попередили Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще
  • Паспорт.
  • Фото розміром 3×4 см (матове, без куточка).
  • Пошкоджений документ або його залишки (якщо є).
  • Заява/рапорт з поясненням причин втрати та проханням про повторну видачу.
  • Витяг з наказу про результати службового розслідування (для військовослужбовців).

Заяву потрібно подати до ТЦК, де ви стоїте на обліку. Якщо документ втрачено через зміну ПІБ, знадобиться новий паспорт громадянина України.

За втрату або пошкодження військового квитка передбачена адміністративна відповідальність. Відповідно до статті 211 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за недбале зберігання військового квитка можуть оштрафувати на суму від 510 до 850 гривень. Якщо порушення повторюється або відбувається у особливий період, штраф становитиме від 850 до 1 700 гривень.

нагадаємо, Розшифровка військового квитка: що означають літери та цифри

Раніше ми розповідали, що Чоловікам до 25 років треба звернути на це увагу: чи можуть вручити повістку

Також, Доставлятимуть у ТЦК прямо з робочого місця: що зміниться для військовозобов’язаних на підприємствах