Українцям регулярно нагадують, чому важливо передавати свідчення лічильників. Це дозволяє компаніям розрахувати коректні суми у платіжках, а споживачам – не переплачувати. Однак також потрібно вміти робити це правильно.

Існують різні види лічильників, тому інструкція зі зняттям показань теж відрізняється. Так, для водоміра використовують електронні, тахометричні та комбіновано-роликові лічильники.

Вода з крана, скриншот: You Tube "Телеканал Київ"
Вода з крана, скриншот: You Tube "Телеканал Київ"

У першому інформацію можна побачити на спеціальному табло, у другому споживання води нараховується за обертами крильчатки у воді, а третьому поєднуються особливості двох лічильників - крильчатого і турбінного.

Як дізнатися, який лічильник відповідає за гарячу чи холодну воду:

Популярні новини зараз
F-16 для України можуть обернутися кошмаром для наших пілотів: як їм потрібно буде літати Маршрутники вирішили підняти ціни на проїзд: доведеться платити у половину більше Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток Як уберегти новий холодильник від постійних відключень світла: запам'ятай ці правила
Показати ще
  • кольорове маркування – на корпусі приладу холодної води є синє позначення, для гарячої – червоне;
  • літерне маркування – холодна вода – ХВС (ВСХ), гаряча вода – ГВС (ВСГ);
  • візуальний спосіб – відкрийте кран із гарячою водою та поспостерігайте за лічильником. Якщо коліщатко обертається, значить, прилад вважає витрату гарячої води.

Зафіксувати показання лічильника дуже просто. Для цього запишіть дані, що відображаються на циферблаті. При використанні роликового приладу з 8 цифрами в шкалі остання округляється у більшу сторону. Результат потрібно помножити на ціну за поточним тарифом, а отримані цифри записати до розрахункової квитанції або книжки для подальшого внесення коштів.

Лічильники води, фото Знай.ua
Лічильники води, фото Знай.ua

Нагадаємо, що замість перерахунку – фіктивний документ: як захистити себе від нечесних показників лічильника.

Раніше ми повідомляли, що українцям підказали, як припинити отримувати моторошні платіжки за воду: потрібно кілька хвилин часу.