Найуразливішими категоріями населення будь-якої країни є діти та люди похилого віку. І якщо в дітей є батьки, то люди похилого віку надані самі собі.

У фінансовому плані люди похилого віку розраховують на свою пенсію, але, як виявилося, вони можуть залишитися без неї в Україні. Хто ж із українців залишиться без виплат і чому? Регулювання цього питання визначається Законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Пенсіонер / фото: Pinterest
Пенсіонер / фото: Pinterest

Основні підстави для припинення пенсійних виплат:

  1. Подання недостовірних документів. Якщо пенсію було призначено на підставі документів з неправильними відомостями.
  2. Переїзд за кордон. Припинення виплат відбувається у разі переїзду пенсіонера на місце проживання за межі України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.
  3. Смерть пенсіонера
  4. Неотримання пенсії. Якщо пенсіонер не одержує пенсію через пошту протягом 6 місяців.
  5. Зміна статусу інвалідності. Якщо особа більше не визнана інвалідом.
  6. Працевлаштування. Якщо особа, яка отримує пенсію за вислугу років, влаштовується на роботу, що також дає право на пенсію за вислугу років.
  7. Інші законодавчі випадки. Наприклад, закінчення терміну навчання дітей, які одержують пенсію з нагоди втрати годувальника.

Збільшення пенсій в Україні
Збільшення пенсій в Україні

Популярні новини зараз
Потрібно встигнути зробити до 1 липня: отримувачів пільг попередили востаннє У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом Неоціненна користь чи гроші на вітер: чи вигідно встановлювати сонячні панелі на балконі Пенсіонерам пообіцяли спеціальні надбавки: виживати стане простіше, але не всім
Показати ще

Важливо стежити за актуальністю документів та своєчасно повідомляти про будь-які зміни у життєвих обставинах до Пенсійного фонду. Крім того, треба регулярно перевіряти стан виплат та зберігати зв'язок із ПФУ. Якщо ви зіткнулися із припиненням пенсійних виплат і не знаєте причини, вам необхідно звернутися до Пенсійного фонду з письмовим запитом для з'ясування ситуації.

Нагадаємо, що українцям повідомили про значне підвищення пенсій: хтось отримає більше вже до кінця року.

Раніше ми повідомляли, що до Пенсійного фонду можна не йти: як виправити дані для нарахування пенсії.