Для того, щоб вийти на пенсію у 2024 році необхідно мати стаж не менше 30 років, але це ще не все. Необхідно простежити, чи внесено весь стаж до Пенсійного фонду.

Слід зазначити, що стаж до 2004 року має бути внесений "вручну". А якщо ні, то його можуть не зарахувати, і людина залишиться взагалі без виплат. Про це нагадали у Пенсійному фонді України.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Зазвичай ця процедура відбувається автоматично, і звернень до ПФУ не потрібно, однак у разі, якщо роботодавець або застрахована особа не подали на переведення в електронний вид трудової книжки зі стажем, набутим до 2004 року, це необхідно зробити самостійно.

Також слід на увазі, що якщо стаж, зазначений у реєстрі, недостатній, то можливе призначення пенсії за заявою. Для цього потрібно подати заяву через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми "Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти
Показати ще

Пенсійний фонд, скріншот: YouTube
Пенсійний фонд, скріншот: YouTube

Настання пенсійного віку та подання заяви також відіграють велику роль на початку виплат. Наприклад, якщо заяву подано протягом трьох місяців після настання пенсійного віку, то пенсію нарахують із першого дня після дня народження.

У разі звернення до ПФУ із заявою пізніше, то виплати призначать із дати звернення.

Нагадаємо, що від 4 до 24% окладу: яких працівників в Україні заохочують до таких пільг.

Раніше ми повідомляли, що сподівалися та чекали, а нічого не отримають: пенсіонерів розчарували квітневим перерахунком.

Також ми повідомляли, що у трудову більше не дивляться? Хто в Україні може одержувати пенсію без стажу.