Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які з великою відповідальністю стежать за своїми платіжками по комуналці, є дуже важлива інформація щодо лічильників електрики.

Деяких споживачів дуже цікавить відповідь на важливе питання, яке звучить так - навіщо, і на якій підставі споживачам електроенергії можуть встановити індикатори впливу постійного (змінного) магнітного поля?

На це питання відповіли фахівці із прес-служби "Закарпаттяобленерго" у соціальній мережі Facebook.

Електролічильник. Фото: скрін youtube
Електролічильник. Фото: скрін youtube

Українцям відповіли, що відповідно до Правил роздрібного ринку оператор системи для запобігання розкраданню електричної енергії може встановити індикатори на лічильники споживача. Їх встановлюють безплатно.

Популярні новини зараз
19-річна військова відправила жорстке послання чоловікам у тилу Повинно списати 1 гривню, на рахунку – мінус 20: від "Київстару" йдуть клієнти через нові правила Тиждень обіцяє бути важким: на Землю насувається сильна магнітна буря Кнопкові телефони повертають свою популярність: чому люди відмовляються від смартфонів
Показати ще

Публікація "Закарпаттяобленерго", скріншот: Facebook
Публікація "Закарпаттяобленерго", скріншот: Facebook

Індикатори повинні бути сертифіковані та фіксувати вплив на лічильник полів, силові характеристики яких перевищують такі граничні значення:

- для постійних магнітних полів – 100 мТл;

- для змінних магнітних полів – 30 мТл;

- для електричних полів – 5 кВ.

"Установка індикаторів та їх стан фіксують в акті про пломбування або в іншому документі, що підтверджує встановлення таких індикаторів на/лічильниках (у тому числі і передбачених виробником лічильника), відповідність їх стану (неспрацьований) та передачу цих лічильників, пломб та індикаторів на зберігання, який складається у 2 примірниках представниками оператора системи у присутності споживача або уповноваженої ним особи та підписується ними", - додали в компанії.

Нагадаємо, людям підвищення тарифів, олігархам та монополістам – радість: експерт пояснив, кому вигідно піднімати ціни.

Раніше повідомлялося, черга до бювету побільшає? Киянам зібралися підвищити тариф на воду, вже з 1 квітня.

Також, українцям перерахують платіжки за низку комунальних послуг: у Кабміні зробили важливу заяву.