Питання підтвердження трудового стажу в умовах тимчасової окупації стало особливо актуальним для українців, які досягли пенсійного віку.

Це відбувається через неможливість подання документів про роботу через знаходження установ та архівів на непідконтрольних Україні територіях.

Для розуміння ситуації необхідно розділити стаж, набраний до 2004 року, і після цього року, повідомляє портал На Пенсії.

Пенсійний стаж, скріншот з відео
Пенсійний стаж, скріншот з відео

Робота, починаючи з 2004 року, підтверджується через дані щодо сплати страхових внесків. Якщо роботодавець сплачував страхові внески до Пенсійного фонду України, ця робота зараховується незалежно від місця роботи.

Популярні новини зараз
За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК
Показати ще

У таких випадках єдиним способом підтвердження стажу є показання свідків. Щоб використати їх, потрібно знайти двох свідків, які знали вас під час роботи та мають документи про свою роботу за той самий період.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Органи Пенсійного фонду проводять опитування цих свідків, але якщо вони проживають на непідконтрольних територіях, їхнє запрошення покладається на заявника.

Якщо виникають проблеми з документацією або висуваються зайві вимоги в місцевих відділеннях Пенсійного фонду, можливе звернення до вищих інстанцій або суду.

Проте стаж, отриманий на непідконтрольних Україні територіях після 2014 року або з лютого 2022 року, коли дані території окуповані, та тих, хто переїхав на підконтрольну територію, не зараховується, оскільки внески за такий період не сплачувались до Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, в України пройде одразу три перерахунки пенсій: дати, категорії - старт з 1 січня

Раніше ми писали про те, що українці можуть отримати 100% знижки на проїзд у громадському транспорті: названі категорії

Також наш портал повідомляв, розмір лікарняних залежатиме від однієї важливої ​​деталі