Пенсійний фонд України представив подробиці сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), що відображають необхідні терміни та зобов'язання для українців.

Єдиний внесок являє собою страховий платіж, спрямований на забезпечення соціального захисту громадян в отриманні соціальних виплат.

Бойова пенсіонерка, фото з відкритих джерел
Бойова пенсіонерка, фото з відкритих джерел

Сплата ЄСВ є ключовою умовою для обліку трудового стажу при розрахунку пенсії та інших соціальних виплат.

Пенсійний фонд встановив чіткі терміни внеску:

  • Для платників єдиного внеску — не пізніше 20 числа наступного місяця після періоду, що сплачується.
  • Для фізичних осіб — підприємців, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та членів фермерських господарств — до 20 числа місяця, що настає за кварталом.
  • Для гірничих підприємств не пізніше 28 числа наступного місяця.

Пенсіонери, кадр з відео
Пенсіонери, кадр з відео

Популярні новини зараз
Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії Кабачки в сметані будуть кращими за гриби: цей рецепт стане вашим улюбленим на літо Водіїв легко можуть оштрафувати за увімкнений кондиціонер: чому це відбувається
Показати ще

Сплата ЄСВ є обов'язковою для всіх платників, незалежно від їх фінансового стану. У разі заборгованості застосовуються фінансові санкції, і це зобов'язання є пріоритетним перед іншими платежами, за винятком виплат заробітної плати.

Несплата внеску може спричинити фінансові та юридичні наслідки для платників та посадових осіб. Для перевірки сплати ЄСВ, стану страхового стажу або отримання довідок про заробітну плату доступні послуги електронного порталу Пенсійного фонду України.