Українці отримують не лише зарплату, а й додаткові премії, виплати або доплати. Серед них й так звана "13 зарплата". Про те, що це та хто може отримати розповіли в виданні Факти.

Додаткові виплати такого роду формуються у грудні, разом з основною щомісячною заробітною платою, а отримати їх можна вже напередодні різдвяних свят. Таку доплату прийнято називати 13-ю зарплатою.

Зарплата в Україні, кадр з відео
Зарплата в Україні, кадр з відео

Сума виплати обраховується кожного місяця, але бонус виплачується лише у грудні, для заохочення співробітників. Важливо, що такий "бонус" в Україні не регулюється законодавством, тобто її виплата проводиться на розсуд роботодавця. Сама назва пішла від того, що її виплачують в кінці поточного року і вона виплачується за розмірами фактично як ціла заробітна плата.

Як розраховується

Популярні новини зараз
Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100%
Показати ще

Зазвичай, кожного місяця працівнику нараховується одна дванадцята з окладу і відкладається на кінець року. Тому, якщо працівник працював весь рік, він отримає повну місячну заробітну плату.

Виплати. Фото: скрін youtube
Виплати. Фото: скрін youtube

При визначенні тринадцятої зарплати враховується і період, якщо ви знаходились:

  • На лікарняному;

  • У відпустці по догляду за дитиною;

  • У відпустці;

  • На лікарняному через нещасний випадок на виробництві.

В Україні ж 13-зарплата виплачується не всім, а тільки деяким працівникам, зазвичай на великих або державних підприємствах.

Нагадаємо портал Знай, інформував, пенсія за віком: у ПФУ нагадали особливості виходу на заслужений відпочинок

Раніше на порталі Знай повідомлялося, в Україні пройде одразу три перерахунки пенсій: дати, категорії - старт з 1 січня

Також, наш портал інформував, більше 7 тис гривень на місяць: українцям серйозно підняли виплати