Проблеми з опаленням у житлових комплексах Києва пов'язані із відсутністю договорів на постачання газу на автономні котельні, повідомило КМДА. Незважаючи на зусилля щодо вирішення проблеми, безліч комплексів мають проблеми з опаленням через незаключені договори з Нафтогазом та борги за спожитий газ.

Один із ключових гравців у цій ситуації – компанія "Енерго Сервіс Груп", яка має заборгованості перед "Нафтогазом".

"Київміськбуд". Фото: скрін youtube
"Київміськбуд". Фото: скрін youtube

У Києві сім житлових комплексів столиці, включаючи чотири, збудовані Київміськбудом, зіштовхнулися з проблемами опалення через відсутність договорів на постачання газу для автономних котелень.

У 2018 році компанії передали котельні в управління ТОВ "Енерго сервіс груп", але вона не уклала окремі договори з Газопостачальною компанією "Нафтогаз" по кожному будинку, натомість уклала один договір на всі комплекси. Це спричинило освіту заборгованості перед Нафтогазом у розмірі 10,15 млн гривень, після чого "Нафтогаз" відмовився підписувати з ними угоду знову.

Популярні новини зараз
Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Кабачки в сметані будуть кращими за гриби: цей рецепт стане вашим улюбленим на літо Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті
Показати ще

Житловий комлекс, фото: stroyobzor
Житловий комлекс, фото: stroyobzor

Щоб вирішити цю ситуацію, Київміськбуд за 15 млн. сукупного боргу "Енерго сервіс груп" підписав договір з "Астра Терм" як зміна компанії. Дивно, але борги нікуди не поділися. Вона намагалася отримати тариф з ПСО, але Нафтогаз виставив умову - взяти всі борги "Енерго Сервіс Груп".

За даними судового реєстру, між "Астра Терм" та Нафтогазом діяв договір постачання природного газу наприкінці 2022 року. Внаслідок цього договору утворився борг приблизно у розмірі 40 млн гривень, включаючи борги компанії "Енерго сервіс груп".

Черга до "Нафтогазу", скріншот: YouTube
Черга до "Нафтогазу", скріншот: YouTube

Питання виникло у тому, чи є заборгованість мешканців за спожиту теплоенергію єдиною складовою цієї заборгованості чи є інші чинники, такі як неефективне управління чи порушення умов договорів.

В результаті, Нафтогаз подав три позови до суду проти "Астра Терм".

Коли загроза відсутності опалення стала реальністю, мешканці житлових комплексів створили ОСББ. За підтримки КМДА Нафтогаз надав опалення за тарифами ПСО з "Астра Терм". Рахунки та майно "Астра Терм" були заарештовані, але з'ясувалося, що компанія не має нічого. ОСББ укладатимуть договори доручення та оплачуватимуть послуги безпосередньо Нафтогазу.

Загалом, борг перед Нафтогазом у 40 млн гривень утворився через низку факторів, включаючи неефективне управління, порушення договірних умов, заборгованість мешканців та інші дії компанії. Проте мешканці навіть не знали про це.

Також ми повідомляли, замість святкового настрою - дірка в кишені та борги: як аферисти обманюють українців під Новий рік

Вам буде цікаво дізнатися, займання та забруднення: Держекоінспекція оновила інфографіку збитків від російського вторгнення