Незабаром в Україну прийде, як обіцяють, дуже важка зима і всім українцям важливо правильно підготуватися.

Так, вже готові графіки відключення світла, але вони будуть застосовуватися лише у разі критичної ситуації через обстріл енергетичної системи. Хоча деякі експерти стверджують, що обмеження зі світлом будуть і без обстрілів, оскільки енергетика України просто не готова і не відновлена ​​повністю після минулорічних обстрілів.

Ракети рф. Фото: скриншот Youtube
Ракети рф. Фото: скриншот Youtube

То як же підготуватися українцям до зими?

BBC з посиланням на експертів рекомендує в першу чергу викликати електрика, який визначить, яку саме потужність витримає внутрішня квартирна та будинкова мережа.

Популярні новини зараз
Заради бабусі путіна інших покійників зрівняли з землею: росіяни не оцінили замашки вождя Олів'є без докторської ковбаси сподобається вам більше, ніж звичний: рецепт салату на всі свята Переселенцям вирішили підняти виплати, але пощастить не всім: хто отримуватиме більше Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

Генератор

Перше, що спадає на думку – це придбання генератора. Але треба пам’ятати про норми пожежної та санітарної безпеки: у квартирах не можна встановлювати жоден з генераторів: бензиновий, дизельний або газовий. Це зумовлено не тільки тим, що в процесі роботи вони виробляють чадний газ, шкідливий для людини – якщо він не буде своєчасно вивітрюватися, це може призвести до отруєння. Але також тим, що подібне приладдя має високу ймовірність займання.

Генератор, скріншот: Youtube
Генератор, скріншот: Youtube

Акумулятор

Цілком логічно зберігати електрику, якщо дають її з великими перервами. Найпростіший метод, який використовували українці зимою 2022-2023 років, це автомобільний акумулятор. До нього рекомендують придбати інвертор (перетворювач струму з 12 на 220 вольтів), плюс зарядний пристрій для акумулятора. Знову ж таки, необхідна консультація з електриком про те, які прилади та протягом якого часу може забезпечити акумулятор тієї чи іншої потужності, який до нього потрібен інвертор. Зрештою, все залежить від потреб та можливостей гаманця.

Автомобільний акумулятор, фото з вільних джерел
Автомобільний акумулятор, фото з вільних джерел

Також верто не забувати і про найнеобхіднішіречі, що мають бути в кожного українця на випадок тривалої відсутності світла. Звичайно, кожен може доповнювати його за своїм смаком, моживостями та потребами.

Мають бути напоготові:

  • павербанк (краще декілька), завжди заряджений;
  • світлодіодні лампи, які можуть працювати від павербанка;
  • свічки, сірники, запальнички;
  • ліхтарик;
  • радіо, яке працює не від електрики, щоби почути останні новини;
  • вода (один чи два п'ятилітрові бутлі), у разі задовгого виключення світла можуть не працювати насоси;
  • продукти швидкого приготування (консерви, каші, макарони);
  • термос;
  • туристичний пальник (газовий, гелевий тощо), щоби закип'ятити воду чи розігріти їжу.

Українці без світла, скріншот: YouTube
Українці без світла, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що по 8 годин без світла: експерт розповів, чому відключення будуть навіть без ракетних ударів.

Раніше ми повідомляли, що зима все ближче: чим вже зараз варто запасатись українцям.