З літа в Україні жителі трьох областей будуть платити за газ по-новому, однак таке нововведення хочуть поступово ввести і у інших регіонах.

Платіжка за газ. Фото: скрін youtube
Платіжка за газ. Фото: скрін youtube

Нові платіжки

Комунальні платіжки за газ відтепер будуть приходити у новому форматі - єдиному конверті, а не окремо, як було раніше.

В одній платіжці одночасно буде зазначено вартість споживання палива як товар та його доставку/розподіл від оператора газорозподільної мережі.

Популярні новини зараз
Медики розрізали та з'їли чоловіка-пацієнта просто на лікарняному ліжку: фото опинилися в мережі та змусили нервувати всіх "Ощадбанк" списує з карток по 100 гривень: хто ризикує недорахуватися грошей на рахунку У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей
Показати ще

Платіжки. Фото: скрін youtube
Платіжки. Фото: скрін youtube

Три регіони

Нововведення стосуються оплати платежів у трьох областях України: Кіровоградській, Дніпропетровській та Харківський.

Це зумовлено тим, що Нафтогаз тепер практично контролює п'ять облгазів, які обслуговують людей в даних регіонах.

Зараз "дочка" Нафтогазу, Чорноморнафтогаз, управляє Харківміськгазом, Харківгазом, Криворіжгазом, Дніпрогазом, які виконують функції операторів ГРМ для жителів Харкова та області, а також Дніпра та області.

Ще одна "дочка", "Газорозподільні мережі України", виконує функції доставки газу у Кіровоградську область, де цим займався Кіровоградгаз через Кропивницьку філію.

Платіжка. Фото: скріншот Youtube-відео
Платіжка. Фото: скріншот Youtube-відео

Подання показників лічильників

Подавати показників лічильник треба буде як завжди з 1 по 5 число щомісяця. Та тепер споживачі можуть подавати інформацію через послуги my.gas.ua.

До цього це було можливо через сервіс 104.ua. Як і раніше, оплату за послуги приймають у банківських касах, відділеннях Укрпошти, онлайн у Приват24 та Ощад24/7, терміналах EasyPay.

Лічильник газу, скріншот: YouTube
Лічильник газу, скріншот: YouTube

Зміна реквізитів

Під час переходу облгазу під управління Нафтогазу змінюються реквізити оплати за розподіл природного газу. Однак через зміну оператора газорозподілу змінюється лише розрахунковий рахунок. Коректні реквізити можна знайти на порталах та соціальних мережах підприємств. Особові рахунки клієнтів залишились незмінними.

Платіжки, фото: скріншот з відео
Платіжки, фото: скріншот з відео

Розширення на інші регіони

Зараз зміни торкнулися споживачів п'яти облгазів, проте нові правила можуть поширитися на інші регіони. Так, акціонером Нафтогазу є уряд, а він раніше ухвалив кілька рішень, що стосується впровадження "державництва" щодо багатьох облгазів.

Тариф Нафтогазу на рік зафіксований на рівні 7,96 грн. за куб м. Він діятиме до 30 квітня 2024 року.

Нагадаємо, ми писали, що газопостачальники попередили про зміни в платіжках.

Як повідомляв "Знай.ua", українцям дозволять користуватися арештованими рахунками: які будуть обмеження.