В Україні триває загальна мобілізація, в рамках якої військовозобов'язаним вручаються повістки як адресно, так і у громадських місцях. Чи є ймовірність, що повістки почнуть роздавати українцям, які виїхали за кордон, розповів "24 каналу" адвокат адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак.

Наприкінці минулого року уряд затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, зокрема в ньому були й положення щодо громадян, які виїхали з країни.

Видача повістки, скріншот: YouTube
Видача повістки, скріншот: YouTube

За словами юриста, нововведення ніяк не вплинуть на військовозобов'язаних, які знаходяться за межами країни. Принаймні поки консульським установам не надали повноваження вручати повістки та розглядати справи про адмінпорушення.

На даний момент до обов'язків дипломатичних установ входить:

Популярні новини зараз
Переселенцям вирішили підняти виплати, але пощастить не всім: хто отримуватиме більше Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще
  • інформування громадян, які є військовозобов'язаними та не мають відстрочки, про початок чергового призову в Україні;
  • сприяння поверненню військовозобов'язаних та резервістів в Україну;
  • ведення обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
  • інформування ТЦК та СП про взяття на консульський облік або зняття з нього військовозобов'язаних.

Військовий квиток. Фото: Youtube
Військовий квиток. Фото: Youtube

"Представники дипломатичних установ, згідно з чинним законодавством, не можуть видавати будь-які види повісток та вручати їх громадянам, які проживають за кордоном", - зазначає Владислав Юрчак.

Раніше портал Знай повідомляв, як швидко українці можуть опинитися на фронті після вручення повістки: на довгу підготовку сподіватися не варто.

Також наш портал інформував, чоловіки можуть виїхати за кордон, не дивлячись на мобілізацію: юрист розповів, хто може вирватися на 30 днів.

Крім того, ми писали, "Існують лише 2 способи": юрист розповів українцям коли вручення повістки цілком законне.