З 7 березня 2023 року ПФУ став уповноваженим органом для перевірки обґрунтованості видачі та продовження листів непрацездатності.

Фонд соцстрахування повідомив про це у Telegram. Згідно з новим порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №185 від 3 березня 2023 року, уповноважені особи територіального органу ПФУ та лікарі проводитимуть перевірки обґрунтованості формування (видачі) листів непрацездатності та медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

Тотальна перевірка листів непрацездатності передбачає контроль за обґрунтованістю їхньої видачі та продовження. Проведення перевірок доручено уповноваженим особам територіального органу ПФУ та лікарям, перелік яких затверджується правлінням Пенсійного фонду України.

У ході перевірок контролюються медустанови та страхувальники. Результати перевірок показали, чи було видано чи продовжено лікарняні обґрунтовано, а також це дозволило запобігти виплатам за необґрунтовано видані чи продовжено лікарняні на суму понад 3,6 млн гривень.

Популярні новини зараз
Покровська батьківська субота 30 вересня: що заборонено цього дня і що робити, якщо не можете піти до церкви Пенсії у жовтні: кому будуть встановлені щомісячні доплати Українцям безплатно встановлять "розумні" електролічильники Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Пенсіонери, скріншот: YouTube
Пенсіонери, скріншот: YouTube

Таким чином, у ПФУ сподіваються отримати більш ефективний контроль за видачею та продовженням листів непрацездатності. А це дозволить своєчасно виявляти та запобігати подібним порушенням.

Нагадаємо, встигнути до травня: українцям нагадали, що потрібно зробити, щоб не залишитися без субсидії.

Як повідомляв "Знай.ua", доведеться повозитися з документами: як родичі покійного пенсіонера можуть отримати недоотриману пенсію

Знай.ua писав, українці право можуть втратити на отримання пенсійних виплат: у яких випадках