Експерти прогнозують, що буде зростання цін на деякі продукти. Однак деякі категорії можуть і стати дешевшими.

На скільки відсотків можуть зрости ціни на основні товари: молоко, м'ясо, хліб та овочі. В Інституті аграрної економіки зробили прогноз на ціни. Зазначають, що яйця подешевшають, а от чотири основні категорії продуктів найближчим часом можу зрости у ціні.

Молочні продукти. Фото: скрин Youtube
Молочні продукти. Фото: скрин Youtube

  • м'ясо +7-10%
  • молоко та молочна продукція +10-15%
  • хліб та олія +10%
  • Овочі борщового набору +15-20%

За даними Державної служби статистики, споживча інфляція в Україні лише у вересні зросла до 24,6 відсотка. За рік зросли ціни на всі основні групи харчових товарів, а на деякі товари ціни зросли рекордно.

Прогноз ціни на м’ясо

Відносно м’яса, то воно подорожчало через скорочення поголів’я, знищення ферм, зокрема, на Сході. Також значна частина потужностей знаходиться на окупованих територіях та в зонах бойових дій.

Популярні новини зараз
Оплата за розподіл газу зміниться: хто вже в лютому буде платити інакше Головне за ніч: можливі землетруси в Україні, росіяни зарубали свого командира, в'язниця через відмову від мобілізації та чи буде дефіцит пального Як в Україні збільшити пенсію: всім, хто працював до 2000 року, розповіли важливий аспект Доведеться платити понад 10 гривень за куб: українцям показали нові ціни на газ у лютому
Показати ще

Ціни на хліб

За її словами, зростають ціни на хлібобулочні вироби, зокрема дорожчає хліб приблизно до 10 відсотків щомісяця.

Прогноз щодо овочів

Щодо овочів, вартість зберігання цієї продукції зростатиме з урахуванням цін на енергоносії, тому це вплине і на вартість продуктів. Також відчуватиметься вплив подорожчання пального та, відповідно, логістики.

Нагадаємо, ми писали, що до України підбираються морози: коли й де чекати серйозного похолодання, прогноз на 3

Як повідомляв "Знай.ua" в Україні вшестеро побільшало ДТП, і всьому виною російські ракети

Також "Знай.ua" інформував чому потрібно встигнути прикрасити ялинку у листопаді? Головне правило зустрічі Нового 2023 року, про яке мало хто знає.