Фахівці відзначають, що у Європейському Союзі ціни на молочну продукцію в липні продовжують зростати. Водночас в Україні ситуація дещо відрізняється.

Як повідомили на фейсбук-сторінці Ukrainian Agribusiness Club, середньоєвропейська ціна на сире молоко минулого місяця становила 50,33 євро за 100 кг сировини, що на 1,8% більше, ніж в червні. Загалом, за перших 7 місяців 2022 року ціна зросла на 20%.

Згідно з даними Євростату виробництво молока за січень-травень 2022 року становить 61 490 тис. т, це на 0,8% менше, ніж в аналогічний період минулого року. Тенденція до скорочення виробництва молока в ЄС спостерігається з лютого та відображається на ціні.

Ціни на молоко, фото: khm.depo.ua
Ціни на молоко, фото: khm.depo.ua

За січень-липень виготовлення молочних продуктів зростало в ціні та минулого місяці в середньому становило:

Популярні новини зараз
Нацбанк змінив правила купівлі доларів: "Приват24" вже збирає дані про українців Українців чекає масований ракетний удар: Повітряні сили розповіли про план окупантів В "Нафтогазі" відхрестилися від другої платіжки та пояснили чи потрібно платити Українцям обіцяють одноразову матеріальну допомогу: у кого в гаманцях додасться купюр
Показати ще
  • Сири: Чеддер – 456 євро/100 кг (за сім місяців ціна зросла на 35%); Едам – 515 євро/100 кг (на 27%); Гауда – 497 євро/100 кг (на 25%).
  • Масло вершкове на ринку ЄС в липні місяці в середньому коштувало 719 євро/100 кг, за сім місяців ціна зросла на 26%.

Водночас в Україні на ринку молочної продукції ситуація – інша, зазначають експерти. За аналогічний період ціна на сире молоко не демонструє настільки ж швидкого зростання.

Молочна продукція, facebook.com/UkrainianAgribusinessClub
Молочна продукція, facebook.com/UkrainianAgribusinessClub

А після значного зниження у березні (до 9 грн/кг без ПДВ) ціни відновились у другій половині квітня на довоєнні та намагаються триматись на одному й тому ж рівні. В залежності від регіону, в середньому ціна на сире молоко за останній місяць зросла на 2% та за даними моніторингу УКАБ становить 10,60 грн/кг.

За сім останніх місяців середні ціни на готові молочні продукти в Україні зростали та станом на липень становили:

  • Масло вершкове 72,5% - 65,2 грн/200 грам (ріст 21%);
  • Молоко 2,6% - 34,4 грн/0,9 л (ріст 10%);
  • Сир твердий голландський 45% - 348,70 грн/кг (ріст 8%);
  • Кефір 2,5% - 37,30 грн/0,95 л (ріст 6%).

Нагадаємо, отримання пенсійного посвідчення в умовах війни: у ПФУ повідомили про нові правила

Як повідомляв "Знай.ua", пенсіонери отримають надбавку 20%: яким категоріям виплатять більше та як оформити

Також "Знай.ua" писав, роботодавці зможуть звільняти працівників під час війни ще з однієї причини: Мінекономіки надало дозвіл