Кабінет Міністрів вирішив збільшити штрафи за порушення природоохоронного законодавства. Нові норми прописані у постанові «Про затвердження спеціальних такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд".

Про це повідомив на своїй сторінці депутат Київради VIII скликання Костянтин Яловий.

За його словами, тепер за формулою розрахунку, розмір шкоди довкіллю збільшується у 10 разів. Це допоможе охороняти території ПЗФ та зберегти їх біорізноманіття.

Зростуть штрафи за такі дії на території заповідників:

Популярні новини зараз
У віці 68 років помер радянський співак Борис Моісеєв Названо дату, коли розпочнеться опалювальний сезон в Україні: грітимуться взимку не всі Марк Фейгін передбачив введення військ НАТО в Україну, але для цього путін повинен зважитися на крайній крок Гречка, сіль, овочі стрімко дорожчають: українцям підказали 10 способів економії на їжі, можна зберегти 30% грошей
Показати ще
  • незаконні рубки, пошкодження дерев та рослин;
  • зниження чи пошкодження газонів та квітників;
  • самовільна заготівля сіна або випасання худоби;
  • незаконне полювання та рибальство, пошкодження місць життя тварин;
  • незаконний збір або знищення лікарських рослин, горіхів, грибів, ягід;
  • проїзд транспорту, посадка літальних апаратів;
  • забруднення територій тощо.

Як зазначив Яловий, згідно з постановою Кабміну щороку штрафи будуть збільшуватися, враховуючи індекс споживчих цін (інфляцію) та коефіцієнт, яким визначається природоохоронна цінність територій та об’єктів.

"Звичайно, людей потрібно інформувати про необхідність захисту довкілля, запроваджувати просвітницькі заходи для дорослих і виховані програми для дітей. Але разом з тим збільшувати штрафи теж потрібно - це змусить людину задуматися, перш ніж шкодити природі", - прокоментував Костянтин Яловий.