Українцям знову нагадали від ринку землі. В яких областях чорнозем продається найдорожче, а де його можна купити за вигідною ціною. Висновок експерта.

Про це стало відомо завдяки новому сюжету в програмі "Сніданок з 1+1", де експерти назвали п'ять областей, де земля найдорожча. Вже було продано близько 120 гектарів.

За даними Центру дослідження продовольства, найдорожча земля опинилася в Івано-Франківській, Чернівецькій, Полтавській, Львівській та Київській областях. Там її вартість в районі 37-20 тисяч гривень.

Ринок землі, кадр з відео
Ринок землі, кадр з відео

З початку роботи ринку землі в Україні було продано вже практично 120 тисяч гектарів, і найбільше їх було реалізовано саме в Харківській, Кіровоградській, а також Дніпропетровській областях.

Популярні новини зараз
За п'ять місяців війни у рф прийшлось шукати 16 додаткових генералів, частину усунув путін, частину — ЗСУ: Британська розвідка Зірка "Кріпосної" Тарас Цимбалюк згадав слова Толстого про Київську та Московську Русь: "Я вас благаю, люди" Арсен Мірзоян зачарував дуетом з маленькою донечкою Ніною: татова копія росте Потап "відповів" на запрошення співака Позитива повернутися в Україну: невже переконали репера
Показати ще

Загальна сума даних угод близько двох мільярдів гривень, що досить непоганий результат за такий проміжок часу.

Станом на сьогоднішній день, купувати землю можуть тільки фізичні особи, однак, вже в 2024 році право купувати землю отримають ще й юридичні особи.

Ринок землі, фото YouTube
Ринок землі, фото YouTube

Але поки "в одні руки" можна буде придбати не більше 100 гектарів, а вже після — не більше 10 тисяч гектарів. До цього на купівлю-продаж землі 20 років діяв мораторій.

Ринок землі в Україні, фото: Уніан
Ринок землі в Україні, фото: Уніан

Коли приймали даний законопроект, він викликав ряд обурень з боку українців і багатьох політиків. По всій країні проходили мітинги, де протестувальники вимагали скасувати це рішення.

Нагадаємо, 5 безвізів з ЄС, "доступна іпотека" на житло і ціни на землю: чим закінчиться 2021 рік для українців

Раніше повідомлялося, що вт 30 до 50 тисяч гривень за гектар: де і як українці купують землю після скасування мораторію

Також, Закон про землю: як провести грошову оцінку та оформити ділянку, інструкція Мін'юсту