Підприємство входить до переліку 507 водокористувачів по всій Україні, де будуть здійснені заходи контролю відповідно до указу Президента України, яким введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України про водну безпеку.

Згідно з указом на Держекоінспекцію покладене завдання посилення екологічного контролю за водокористувачами.

Про це заявив Голова відомства Андрій Мальований.

«Підприємство є лідером у переліку найбільших забруднювачів водних ресурсів. Щороку воно скидає до Дніпра майже 300 мільйонів кубометрів зворотних вод, великий обсяг яких містить високі концентрації забруднюючих речовин», - уточнив чиновник.

Він також додав, що протягом останніх 3-х років підприємство 7 разів не допускало інспекторів до проведення перевірки. І минулого тижня Держекоінспекція змогла розпочати позаплановий захід контролю.

Популярні новини зараз
Головне за ніч: Зеленський несподівано втер носа усім, путін стягує військову техніку до кордону з Грузією, а в Дегестані зводять барикади путін розраховує на капітуляцію України: названо точну дату від військового експерта Чому цукор різко злетів у ціні: експерти назвали причини та розповіли про майбутній дефіцит Водіям, які вирішили заощадити на бензині, загрожує величезний штраф: перевищує вартість транспорту і позбавляє прав
Показати ще

«Один з найбільш проблемних об’єктів Києва та «Київводоканалу» - Бортницька станція аерації, де сьогодні інспектори здійснили другий в рамках перевірки відбір проб. Станція залишається єдиною очисною спорудою для стічних вод столиці, а також Вишгорода, Ірпеня, Вишневого та інших населених пунктів Київщини, проте її обладнання зношене на 80%», - розповів Андрій Мальований.

Він наголосив, що за результатами перевірки будуть вживатись максимально суворі заходи. Так, у разі масштабного забруднення води будемо звертатися до суду із позовами щодо обмеження чи зупинення діяльності суб'єктів господарювання аж до припинення ними такого порушення.

Чиновник підсумував, що внаслідок ненормативної роботи очисних споруд підприємств, скидів забруднених вод та застарілих потужностей сьогодні Дніпро знаходиться у катастрофічному стані. Згідно з аудитом, проведеним Рахунковою палатою, у басейні річки виявлено понад 160 забруднюючих речовин, в тому числі – важкі метали та ртуть. Десятки мілин вже вкривають київську частину Дніпра, і з кожним роком ситуація погіршується.

Аналогічна ситуація і з іншими річками. В Інгульці, який постачає питну воду для сотень тисяч жителів Кривбасу, рівень води вищий за норму в 3 рази. А річка Тиса на Закарпатті страждає від сміттєвих заторів.