Як повідомили Центру інформації УПЦ у Десятинному монастирі, у 2006 році в цей день у тимчасовому храмі-скинії перед чудотворним образом було явління Пресвятої Богородиці.

Сьогодні у Десятинному монастирі було звершено урочисте богослужіння, яке очолив намісник монастиря єпископ Макарівський Гедеон.

Після закінчення літургії братія монастиря пройшла хресним ходом навколо храму з чином славління перед чудотворним образом.

«За молитвами перед іконою «Володимирській-Десятинній» люди отримують швидку допомогу у своїх проханнях. Відомі випадки, коли Пречиста Богородиця допомагала подружжю, що не мало дітей. Так само були випадки зцілень різних хвороб, у тому числі від раку.

До Богородиці звертаються за допомогою у вирішенні сімейних проблем і налагодженням подружнього життя. Ніхто не залишається непочутим, приносячи Пречистій Богородиці свою щиру молитву й надію на милість Божу», - відзначили у обителі.

Популярні новини зараз

Дружина Віктора Павлiка Катерина Репяхова поділилася першим фото малюка: "Весь світ зупинився"

Святослав Вакарчук пішов від дружини заради іншої жінки, - ЗМІ

Вагітна дружина Віктора Павлика народжує: Катерина Репяхова показує процес на відео

Зірка "Дизель шоу" Булітко згадала свій ніжний танець з Чапкісом: "Останній вальс"

Показати ще

ДОВІДКА

Ікона Пресвятої Богородиці Володимирська - Десятинна була написана у 1998 році в Сполучених Штатах Америки у місті Берклі (Berkeley) художником і викладачем іконопису Олександром Хароном.

Перший час ікона використовувалася як зразок для студентів з іконопису. У 2000 році в місті Сан-Франциско велика група американських християн, навчаючись в іконописній школі, де дана ікона Божої Матері була зразком, перейшли у Православну Церкву, утворивши громаду на честь Собору Пресвятої Богородиці (Synaxis Of The Most Holy Theotokos). У 2004 році у богословському інституті ГТУ у Берклі ікона була виставлена для молитви і поклоніння, а також як зразок написання ікон. У 2005 році ікона Богородиці перебувала у грецькому храмі Пресвятої Трійці у місті Сан-Франциско.

Після того як ікона прибула в Україну, вона перебувала у Іоанно-Предтеченському приділі Свято-Іллінського храму на Подолі.

У 2006 році з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира було звершено Великоднє богослужіння на місці першого кафедрального храму періоду Київської Русі - собору Пресвятої Богородиці «Десятинного», після чого ікона отримала назву «Десятинна». Ікону перенесли до храму. Напередодні був встановлений намет, так звана скинія, у якій було звершено святкове Пасхальне богослужіння.

Спочатку планувалося звершити тільки одну Великодню літургію, але розуміючи важливість молитви на місці Десятинного собору, вирішили послужити протягом усієї Світлої Седмиці, тому не стали демонтувати тимчасову споруду.

Після вечірнього Богослужіння у переддень свята ікони Божої Матері «Живоносне Джерело» майже всі люди розійшлися, залишилося кілька прихожан, щоб помолитися. Духовенство з прихожанами храму стояло на вулиці біля входу в храм, обговорюючи питання про подальшу долю скинії. Раптом вони побачили, що у храмі на підлозі лежать люди. Священники відразу зайшли до храму і почали приводити до тями жінок, розпитуючи, що сталося. Як виявилося, це були молода дівчина і жінка старшого віку, які до цього випадку не були знайомі. Вони буквально в один голос розповіли, що бачили саму Пресвяту Богородицю!

У 2016 році з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія братія Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці розпочала підготовку та збір інформації для прославлення Десятинної ікони Пресвятої Богородиці.

29 грудня 2016 року на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія постановили благословити встановлення у межах Київської єпархії святкування на честь ікони Божої Матері «Володимирська-Десятинна» у п'ятницю Світлої седмиці.

Також було затверджено іконописне зображення ікони Божої Матері «Володимирська-Десятинна», тропар, кондак і молитви перед іконою Божої Матері «Володимирська-Десятинна».