Директор Департаменту земельних ресурсів КМДА Петро Оленич "зумів сколотити класичну організовану злочинну групу" і, користуючись заступництвом чиновників і бізнесменів, нібито «вивів з міського бюджету Києва мільйони гривень».

Про це пише Реаліст з посиланням на «Антикор».

При цьому ні правоохоронні органи, ні мер столиці складу злочину в діях чиновника поки не вбачають.

Петро Оленич обіймає посаду директора Департаменту земельних ресурсів Київської державної міської адміністрації (КМДА) з липня 2018 року. У грудні 2018 Оленич провів через сесію Київради «Міську цільову програму використання та охорони земель міста Києва на 2019-2021», що має ознаки корупції. Згідно з документом, Оленич отримав у своє розпорядження 1,47 млрд грн. Перший транш у розмірі 1,39 млрд йшов департаменту земельних ресурсів КМДА протягом першого року реалізації програми.

Більшу частину цієї суми-1,29 млрд грн, передбачалося витратити на розробку технічної документації із землеустрою і внесення отриманих даних в земельні кадастри. При цьому, аналогічні роботи вже були виконані в рамках попередньої Міської цільової програми в 2016-2019. Обсяг її фінансування склав всього 185 млн грн - у 8 разів менше, ніж сума, виділена земельному департаменту Оленича.

Популярні новини зараз

Майкла Щура з "Телебачення Торонто" побили в Києві: "Вони не гальмували"

Ірина Федишин показала неймовірну весну у Львові: любов гуляє древніми вулицями

Карантин забрав у Марічки Падалко останні сили: "Дається взнаки"

Регіна Тодоренко здолала Ані Лорак, вік дав про себе знати: "Не дівчинка вже"

Показати ще

Як пише видання, отримані кошти група Оленича обілила в "кишеньковому" закритому інвестфонді "ІНТЕГРУМ Венчурс", який розширився на сотні мільйонів гривень з приходом Оленича в КМДА. Раніше директором цього фонду працювала своячениця Оленича Вікторія Бісик. Нині "ІНТЕГРУМ Венчурс" очолює Дмитро Чирич. Він входить в орбіту Віктора Медведчука, на якого нещодавно наклало санкції РНБО, і олігарха Дмитра Фірташа.

» Чи був у фінансовому потоці, що ллється від Медведчука в ДНР/ЛНР, грошовий струмочок Петра Оленича, повинні зацікавитися не тільки ми, але і правоохоронні органи", - пише видання.

Уникати інтересу з боку правоохоронців Оленичу дають можливість великі зв'язки в силових структурах. Він починав кар'єру в Мін'юсті часів Олександра Лавриновича. У сфері юриспруденції довгий час працювала дружина Оленича Ірина Бісик та її сестра Вікторія Бісик. Остання є дружиною судді Окружного адмінсуду Києва Олексія Огурцова, який був фігурантом кількох журналістських розслідувань.