На столичній Троєщині до електричної мережі під'єднали найбільшу в Україні набудинкову сонячну електростанцію.

Про це повідомили в компанії "ДТЕК Київські електромережі".

Наголошується, що це перша в країні промислова сонячна електростанція, збудована на даху багатоквартирного житлового будинку. Вона складається з понад 1200 сонячних панелей і займає площу понад 4000 квадратних метрів.

Нова СЕС знаходиться в Дніпровському районі столиці на проспекті Романа Шухевича, 30. Її потужність становить 330 кВт. При сонячній погоді однієї години роботи такої станції достатньо для повної зарядки батарей 8 електромобілів.

Інвестором проекту стала українська компанія "Аврора Терм", яка інвестувала в будівництво понад 330 тисяч доларів США. Приєднання до електричної мережі виконувала компанія "ДТЕК Київські електромережі".

Популярні новини зараз
Чого ви не знали про генератори: поради, які допоможуть прийняти правильне рішення Нові виплати по 2200 гривень: кого це стосується та як отримати Дженна Ортега та всі актори з "Венздей" не могли митися на зйомках у Румунії: "Ми пережили..." Дженна Ортега отримала роль Венздей за 10 хвилин у Zoom, Тім Бертон був рішучим: "Посміхаєтеся і киваєте"
Показати ще

"ДТЕК забезпечує істотний внесок в трансформацію енергетики. Про це, зокрема, свідчить кількість підключених компаніями групи промислових сонячних електростанцій. Лише у 2019 році 5 операторів системи розподілу ДТЕК Мережі під'єднали 55 таких СЕС загальною потужністю 532 мегавати", - зазначив генеральний директор "ДТЕК Мережі" Іван Гелюх.

Як зазначив очільник "ДТЕК Мережі", завдяки таким проєктам житлові будинки поступово перетворюються зі споживачів світла на його виробників та продавців. Підключаючи до мережі подібні станції, оператори системи розподілу фактично зміцнюють енергетичну та екологічну безпеку країни.

Від ідеї спорудження СЕС на даху багатоповерхівки до втілення задуму в життя пройшло менш як два роки. Безпосереднє підключення готової станції до мережі відбувалося протягом травня-липня 2020 року.

"Найближчим часом плануємо збільшити загальну потужність наших набудинкових СЕС у Києві до 2 мегават. Наступну станцію відкриємо на столичній Русанівці. На етапі переговорів про співпрацю 4 будинки у Деснянському районі та 1 на Оболоні. Маємо плани щодо спорудження набудинкових СЕС також і в інших регіонах України", - зазначив директор та засновник "Аврора Терм" Юрій Івко.

Окрім отримання екологічно чистої електроенергії, спорудження сонячної електростанції на даху багатоповерхівки надало мешканцям будинку додаткові вигоди. Вони щомісяця отримують за оренду даху понад 4 тисячі гривень.

Компанія-власник СЕС відремонтувала в будинку дах та обладнала його охоронною сигналізацією, що в тому числі оберігатиме обладнання ліфтового господарства будинку від вандалів та мисливців за кольоровими металами.