Микола Томенко та його партія «Рідна країна» буде ініціювати перевірку витрат коштів на будівництво Шулявського та Подільсько-Воскресенського мостів, на реконструкції яких, за оцінкою спеціалістів, було “розпиляно” величезні кошти із бюджету столиці. Про це повідомляє пан Томенко в своєму дописі на Фейсбук.

Також партія “Рідна країна” буде добиватися проведення необхідної фахової експертизи та доопрацювання проекту Подільсько-Воскресенського мосту. Як зазначає Томенко, журналісти в свою чергу знайшли ще й зв'язок між «смотрящим за Києвом від Черновецького» Комарницьким, нардепом Тищенком та мером Кличком.

“Ця трійця довгі роки розкрадала гроші із бюджету Києва під виглядом реконструкції “стомлених мостів” та “мосту Кирпи”, як прозвали Подільський міст кияни. Вже давно час навести лад у Києві. “Бюджет міста має бути в інтересах киян, а не друзів мера”, - написав лідер “Рідної країни”

За його словами, мости в столиці – одна з найприбутковіших корупційних складових. Їх в Києві налічують біля 60, але найбільш відомими аферами, які завдали колосальних збитків столичному бюджету, стали Шулявський та Подільсько-Воскресенський мости.

“Чого вартує один тільки Шулявський міст! В червні 2018 кошторис на реконструкцію Шулявського мосту визначили у сумі 598 мільйонів 499 тисяч гривень, а ціна в договорі визначена як «динамічна». У жовтні 2019 - кошторис збільшено майже до мільярда гривень. А 28 грудня 2019 - Дід Мороз-Кличко відкриває реконструйований Шулявський міст. Вже у березні 2020 року новий кошторис на реконструкцію Шулявського мосту складав майже 2 мільярди гривень. Але найдивніше відбулось у серпні 2020 - на Шулявському мосту зрізали той асфальт, який постелили за наші гроші та який у грудні 2019 так урочисто відкрив Кличко”, - приводить статистику розкрадання Томенко.

Він підкреслює, що затягування будівництва та, власне, неякісне будівництво мало б привернути увагу правоохоронних органів, а ті - давно зупинити цю мільярдну аферу з бюджетними грошима.

“Однак на відміну від киян, поліція та інші правоохоронні органи залишаються сліпими до корупційних схем влади на чолі з Кличком. Подільсько-Воскресенський міст, який фахівці називають мостом «з нізвідки і в нікуди» розпочали будувати ще в 90-х. За майже 30 років змінився Київ, але влада так і не змогла пояснити як новий міст забезпечить комфортний рух з Троєщини і Воскресенського масиву на Поділ. Натомість з початку будівництва витрачено майже 5 мільярдів гривень з бюджету, а для завершення будівництва потрібно ще біля 7 мільярдів”, - додає голова партії.

Також Томенко нагадав, що Нацполіція в травні 2019 року розпочала досудове розслідування щодо можливого розкрадання коштів на суму 80 мільйонів гривень при добудові мосту. Правоохоронці зазначили, що службові особи розпорядника бюджетних коштів, генпідрядника та ще двох підприємств налагодили схему розкрадання бюджетних коштів шляхом завищення обсягів та вартості робіт.

“Наша команда «Рідної країни» буде ініціювати перевірку витрат коштів на будівництво Шулявського та Подільсько-Воскреснського мостів. Також необхідна фахова експертиза та доопрацювання проекту Подільсько-Воскресенського мосту”, - резюмує Микола Томенко.