Користуючись наївністю і безграмотністю керівництва Київської міськдержадміністрації начальник IT-управління столичного муніципалітету Юрій Назаров зробив "Кyiv Smart City" невичерпним каналом відмивання коштів міського бюджету.

Про це повідомляє інформаційне видання "КиевVlast".

Якщо зараз Юрій Назаров пройде конкурс і стане директором Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, відлучити його від "годівниці" буде вельми непросто.


"Воістину геніальний задум проекту "Кyiv Smart City" полягає в тому, що у КМДА з'явилася сумнівним способом отримана, але вже розкручена і розмальована в модні "картинки" інтерфейсів вісь, на яку можна нескінченно нанизувати нові і нові IT проекти. Для них КМДА, схоже, продовжить купувати "ліве" напівкустарне ПЗ, яке буде видаватися за супер розробки світових IT-лідерів, і відповідним чином оплачуватися. Виходить ідеальна “відмивалка” для коштів міського бюджету", - розповіло джерело "КиевVlast".

У реальності розпіарений проект "Кyiv Smart City" виглядає м'яко кажучи неважливо. При цьому нічого з заявленого в ньому мером Києва Віталієм Кличко і Юрієм Назаровим повноцінно не функціонує: за красивими іконками інтерфейсу поки в основному ховаються лише нереалізовані обіцянки.

"Кyiv Smart City" повинен був стати "проривом" у сфері електронного управління. Про цей проек вперше заговорили ще в лютому 2015 року. Буквально через кілька днів Кличко підписав розпорядження про створення робочої групи по розробці проекту "Кyiv Smart City". Проект, який представили повинен був сприяти більш ефективному та прозорому управлінню містом.


"Відкритий бюджет Києва", дійсно, був побудований на програмах SAP - нібито саме від іменитого німецького розробника. Але зараз "Відкритий бюджет Києва" просто не працює. Хоча, за заявами Юрія Назарова, цей проект повинен радувати киян вже більше року.

Тендери на закупівлю програмного забезпечення для "безкоштовного" Кyiv Smart City КМДА з подачі Юрія Назарова оголошувати початок літа 2016 року. У підсумку, 7 липня 2016 року тендер на надання Києву ліцензії на право використання ПЗ SAP виграло ТОВ "САП Україна", яке показало найменшу ціну в 6,49 млн гривень. Однак, за результатами тендеру договір укладений не був

Популярні новини зараз

Останній осінній день: синоптики прогнозують різку зміну погоди

Чоловік Заворотнюк "видалив" дружину зі свого життя: фанати підозрюють найгірше

У лісі зграя собак загризла вагітну жінку: моторошні подробиці трагедії

Чоловік Камалії розмріявся про друге весілля: "Вже з іншою"

Показати ще


У цій історії присутній реальний конфлікт інтересів, з офіційної біографії Назарова, розміщеної на сайті КМДА, він з 2002 по 2008 рік працював на посаді директора промислового сектора ТОВ "САП Україна". І якщо Назаров так добре знає керівництво цього ТОВ, то чому директор SAP Україна" Максим Матяш в результаті КМДА заборонив використовувати софт SAP?

"Спочатку Назаров з допомогою Матяша розкручував "жирний" проект "Кyiv Smart City" і себе самого, а після того, як проект "заграв", почав прописувати ДКТ (документацію конкурсних торгів) так, що "САП Україна" втратила шансів вигравати торги. Тобто, коли прийшла пора “стригти купони”, Матяш Назарову став чи не потрібен, або не домовилися по сумам, - пояснило джерело KV в КМДА.

Зараз доводиться констатувати, що за півтора роки роботи над "проривним" проектом "Кyiv Smart City" Кличку вдалося повноцінно реалізувати лише один підпроект - відкрити інтерактивну скульптуру "Гік", яуий роздає безкоштовний Wi-Fi і заряжає гаджети.

Нагадаємо, Кличко зганьбився на всесвітньому заході - не зміг вимовити слово "digitalization".

Як повідомляв портал Знай.uа , Кличко нарвався на гучну критику від депутатів

Також Знай.uа писав, Віталій Кличко отримав повістку одному з справ по земельних махінаціях